Faktura VAT jest dokumentem księgowym i jednocześnie rachunkiem zawierającym szczegółowe dane o transakcji. Faktura typu VAT jest szczególnym rodzajem faktury, ponieważ podlega osobnym przepisom oraz wystawiana jest przez płatników podatku VAT. Więcej informacji na temat faktury VAT znajdziesz pod tym adresem.

Wygenerowaną wcześniej fakturę możesz pobrać na swój komputer lokalny w postaci elektronicznej (PDF) i następnie ją wydrukować. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak wydrukować wygenerowaną fakturę.

Aby wydrukować wygenerowaną fakturę:

 1. Zaloguj się w Panelu klienta do Twojego konta.
 2. W sekcji „Przeglądaj wystawione dokumenty” kliknij przycisk „Faktury VAT”.
  przycisk_faktury_vat
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich wystawionych faktur VAT.
  lista-faktur
 4. Kliknij przycisk przycisk_pobierz przy wybranej fakturze, którą chcesz wydrukować.
 5. Potwierdź pobieranie faktury w postaci pliku PDF. Po krótkiej chwili, wybrana faktura zostanie pobrana na komputer lokalny.
 6. Otwórz pobraną fakturę za pomocą programu Adobe Reader i kliknij ikonę drukarki, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
  platnoscimenu5
 7. Na ekranie zostanie wyświetlone okno ustawień drukowania. Kliknij przycisk „OK, aby wydrukować dokument.
  platnoscimenu6

  WAŻNE! Pamiętaj, że w sekcji „Drukarka” (lewy górny róg wyświetlonego okna) możesz wybrać drukarkę, z której chcesz skorzystać podczas drukowania. Jest to ważne w sytuacji, gdy posiadasz więcej zainstalowanych drukarek, niż jedna.